fbpx
Shopping Cart

Dzisiaj mi się nie che ;)

Pewnie miałeś/miałaś już tak nie raz. Coś sobie postanowiłeś/postanowiłaś i przez długi czas udawało Ci się dotrzymać sobie „obietnicy” dotrwania do końca. A potem nadszedł ten dzień – może był bardziej męczące niż inne, może bardziej stresujący, albo poczułeś/poczułaś, że łamie Cię w „kościach”. I mówisz sobie, dzisiaj sobie odpuszczę, a jutro znowu wrócę do działania.

Niestety – zwłaszcza jeśli jesteś „początkującym/początkującą” – to najgorsze co możesz zrobić. I mówię to z własnego doświadczenia. Jeśli teraz przerwiesz choć na jeden dzień – to bardzo trudno będzie ci powrócić. Wiesz dlaczego? Bo następnego dnia będzie ci łatwiej znaleźć kolejną wymówkę, kolejnego dnia jeszcze inną – a im dłuższa przerwa, tym trudniej powrócić do realizacji swojego zamierzenia.

Jak więc sobie z tym poradzić? Ja poradziłam sobie, dzięki technice „Jak zjeść słonia”. Na czym to polega? Od jakiegoś czasu ćwiczę (to jedno z moich noworocznych postanowień) 30 minut codziennie. Mam 30 minutowy program, który nazywa się HIP HOP ABS. Ciekawy, rytmiczny i dobrze prowadzony.

Zdarzają mi się jednak dni, kiedy mi się totalnie nie chce. Jestem zmęczona i jedyne na co mam ochotę to się położyć i co najmniej zdrzemnąć, a nie wysilać się w ćwiczeniach fizycznych. Mówię sobie wtedy wytrzymaj choć minutę i włączam program. Po następnej minucie, mówię sobie znowu, wytrzymaj jeszcze jedną minutę. Czemu akurat minuta? Bo to trwa chwilę i jest mi łatwiej. Odliczając w ten sposób swoje minuty – nie wiadomo kiedy kończę swoje ćwiczenia … w całości, czyli „zjadam swojego słonia po małym kawałku”.

Ta metoda jest skuteczna. Przetestuj ją na sobie i zobaczysz, że daje świetne rezultaty.

Nie zawsze dzielę swoje 30 minut na poszczególne minuty, czasem – kiedy mam więcej cierpliwości – dzielę na poszczególne zespoły ćwiczeń. Wszystko zależy od okoliczności i samopoczucia. Najważniejsze to zacząć, a potem to już jakoś tak samo idzie 😉

Oczywiście, nie w każdej sytuacji da się to zastosować w opisany sposób, ale przy pewnych modyfikacjach – w wielu sytuacjach może być stosowana.

Wszystko zależy od Ciebie 😉

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *