fbpx
Shopping Cart
Gdybys Tylko Wiedzial

Gdybyś tylko wiedział …

 

[dt_quote type=”blockquote” font_size=”big” animation=”none” background=”plain”]

Gdybyś rozumiał, jak silne są Twoje myśli, już nigdy więcej nie pozwoliłbyś sobie na negatywną myśl …

– autor nieznany –

[/dt_quote]

 

Czy zdajesz sobie sprawę z siły swoich myśli. Czy wierzysz, że to jak myślisz o „czymś” lub o „kimś” kształtuje Twój dzień? Pomyśl, ile razy Twój dzień był kiepski przez jakąś osobę lub wydarzenie, które sprawiło, że się zezłościłeś / zezłościłaś. A potem przez większość czasu „nakręcałeś” się przeżywając na powrót te przykre momenty. Opowiadałaś innym o tym co cię spotkało. Innymi słowy Twoja głowa była pełna negatywnych myśli, które zaczynały rządzić Twoim dniem. A od tego szybka droga to negatywnych zdarzeń.

Pamiętam, jak przez wiele dni skarżyłam się koleżance w pracy, jak ciężko mi wstawać rano, jak wielki mam z tym problem. Zamęczałam ją codziennie – na pytanie rano „co słychać?” szła litania żalów jaki to ten poranek był ciężki. Dostałam wtedy bardzo cenną radę: „Anka! Przestań się każdego ranka skupiać na wstawaniu, a szczególnie na tym, że jest ci z tym tak niedobrze. Albo znajdź pracę, w której nie będziesz musiała tak wcześnie wstawać, albo naucz się wstawać z dobrym humorem.”

Praca mi odpowiadała, więc wybrałam to drugie rozwiązanie. Przestałam marudzić. Tak. Nie było to łatwe. Trwało sporo czasu. Wymagało wysiłku i kontaktu z pozytywnymi treściami. Mnóstwem pozytywnych treści i pozytywnych ludzi. Na koniec jednak się udało 🙂

To samo staram się robić, gdy przytrafi mi się coś nieprzyjemnego. Kiedy łapię się na tym, że się „negatywnie nakręcam” – mówię sobie po prostu „STOP” – to nie jest tego warte, ten człowiek nie jest wart, by zepsuć mój dzień. Nie przechodzi od razu, ale powoli zaczynam przeganiać negatywne myśli zastępując je pozytywnymi – chociażby oglądając nieśmiertelną Mariolkę w SPA.

 

One comment

  1. Super. Gratuluję, że Ci się udało. Ja niestety często wkręcam się w negatywne myślenie. I tez mam problem z rannym wstawaniem. Wezmę z Ciebie przykład;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *