fbpx
Shopping Cart
Nikt Nie Potrafi Tak Cieszyc Sie Zyciem Jak Dzieci

Nikt nie potrafi tak cieszyć się życiem jak dzieci

Niedawno zakończyłam czytanie książki „Uchwycić Żywioł” Kena Robinsona i Lou Aronica. Znalazłam w niej sporą dawkę inspirujących cytatów, w tym m.in. ten:

„… dzieci, kiedy są bardzo młode, nieszczególnie boją się popełnić błąd. Jeśli nie są pewne, co zrobić w określonej sytuacji, po prostu odważnie coś strzelą i zobaczą, co się stanie.”

Ken Robinson
Uchwycić żywioł

Dorastając tracimy tę zdolność łatwego poznawania świata. Brak strachu przed podejmowaniem decyzji. Ot, tylko pozazdrościć. Albo … Spróbować odnaleźć w sobie tamto dziecko 😉

16 comments

 1. Każdy dorosły człowiek ma w sobie coś z dziecka, tylko jeszcze tego nie potrafi odkryć 😉

  1. Ludzie ukrywają w sobie to co dziecięce, wręcz uśmiercają to w sobie bo wydaje im się że trzeba dorosnąć 🙂 ja mam w ciągu dnia taki czas kiedy wręcz pielęgnuję moją dziecinność 😀

 2. dziecko jest głęboko w każdym z nas. Niestety, czesto kiedy je nieco uwolnimy , jesteśmy postrzegani jako dziwacy 😉

 3. Dający do myślenia wpis. Sam po sobie wiem, że kiedyś bardziej ryzykowałem. Teraz gdy wiem, że coś może się źle skończyć, to podświadomie tego unikam. A może to błąd?

 4. Dzieci mają to do siebie, że nie udają i kochają bezgranicznie! Jak więc ich nie kochać.

 5. Czytaliśmy tę samą książkę. Kilka dni temu właśnie ją skończyłem. Zmotywowała mnie i wiem, że dzięki pasji, ludziom lepiej się żyje. Każdy z nas chciałby na chwilę przenieść się do dawnych lat, kiedy było się dzieckiem.

 6. Często tak właśnie jest, zwłaszcza we współczesnym świecie, że ludzie zachowują się na dorośli w każdym miejscu i czasie, a zapominają, że też są dziećmi, byli nimi i zawsze będą. Czasem ludzie dorośli mogą od dzieci nauczyć się wielu przydatnych rzeczy, jak np. otwartość, prawdomówność, wiara w drugiego człowieka itd.

  Pozdrawiam Malwina

 7. Chciałoby się znowu być dzieckiem i tak beztrosko podchodzić do życia 🙂

 8. Popieram, bardzo przyjemna książka!

 9. Niektórzy ludzie nie boją się podejmować tego typu decyzji, ale dobrze by było aby nie działali przy tym samolubnie – niestety często tak jest ;). Niemniej więcej odwagi przy podejmowaniu decyzji każdemu się przyda.

 10. Dzieci mają beztroskie życie bo niczym się nie muszą przejmować i tego im można pozazdrościć.

 11. Od dzieci możemy dużo się nauczyć, ale czasem dorośli po prostu są nauczeni doświadczeniem, że czasem nie można pochopnie podejmować decyzji. Dziecku zawsze rodzic pomoże, dorosłemu niekoniecznie.

 12. Zależy o jakie dzieci chodzi – w jakim wieku ? W szkole zawsze marzyłem aby już zakończyć edukacje a teraz chciałbym tam wrócić ;p

 13. Święta prawda. Na co dzień obserwuję to w szczególności u starszej córci. Nawet nie chodzi o to, czy się czegoś może bać zrobić, ale nawet jak mamy gorsze chwile i kiepsko się dogadujemy, wystarczy dosłownie jeden miły gest, aby jej buzia znowu była roześmiana 🙂 To jest niesamowite.

 14. Czasem żałuję, że wraz z faktem, iż dorosłam zaginęły u mnie takie cechy jak śmiałość i odwaga do podejmowania działań, a mianowicie nie zastanawianie nad tym jakie skutki tego działania mogą nastąpić. W tym dorosłym życiu te cechy by bardzo mi się przydały. Beztroskie życie – tego mi teraz brakuje.

 15. Trzeba się cieszyć, życiem, bo życie to coś pięknego 😉 w utrzymaniu dobrego nastroju zawsze może pomóc dobra zabawa 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *