fbpx
Shopping Cart

Świat, w którym żyjemy

Na pewno byś tego chciał. Nie mam w tej kwestii najmniejszych wątpliwości. Wykonując dobrze swoją pracę, chciałbyś być zauważany, doceniany i – przede wszystkim – atrakcyjnie wynagradzany. Na pewno pragniesz też przekraczać próg Twojej firmy z przyjemnością. Czuć, że czekają tam na Ciebie życzliwi, pomocni ludzie.

Coaching kariery

Artykuł  zawiera darmowy fragment publikacji „Coaching kariery”  Kariera Trzy zabójcze mity na temat kariery Na rynku pracy obowiązuje równość stron – ja daję coś od siebie, a pracodawca mi za to płaci Wielu kandydatów ulega iluzji równości stron na rynku pracy. Ale tak jak nie ma równości stron w umowie klienta z monopolistą, tak nie […]

Umilić sobie pracę

Długo zastanawiałem się, co powinienem napisać we wstępie do książki, której już sam tytuł może wprawić w zakłopotanie, i to wcale nie tylko pracoholików i sztywniaków. Również tych wszystkich, którzy pozwolili, by nowoczesna filozofia życia w ciągłym biegu zabrała im ich własne „ja”. Którzy dali sobie wmówić, że całodobowe harowanie może z powodzeniem zastąpić życie rodzinne,(…)

Zacznij pisać …

Ten ebook zawiera darmowy fragment publikacji „Zacznij Pisać” Zostać pisarzem. Co to znaczy? „…takich, co mają chęci i talent, jest wielu, a mimo to większość z nich nigdy do niczego nie dochodzi. To tylko punkt wyjścia, by cokolwiek w życiu zrobić. Wrodzony talent jest jak siła dla sportowca. Można urodzić się z większymi lub mniejszymi […]

Przekonujące teksty …

Oczywiście, za wszystko odpowiedzialna jest sytuacja (np. miejsce i czas, w których znajdują się nadawca i odbiorca, ich stan emocjonalny oraz zdrowotny, stopień odwoływania się obu do swoich doświadczeń), język (należą tu m.in.: znajomość słownictwa i reguł oraz zaawansowanie jego praktycznego użycia), no i jaki mają ze sobą kontakt (np. czy widzą się wzajemnie, czy jest to komunikat pisany czy mówiony). Im więcej elementów, nazwijmy to, służy komunikacji, tym jest ona skuteczniejsza. Przyznasz mi rację, że lepiej słucha się wybitnego mówcy, siedząc w kameralnej sali, niż jąkającej się osoby stojącej pośrodku ulicy w godzinach szczytu.