fbpx
Shopping Cart

Szybkie czytanie – Jak jeden procent, może zwielokrotnić prędkość czytania?

Autor: Marcin Kijak
Czytasz już z prędkością 600, 900, 1500 a może i 3000 snm? Zastanawiasz się czasem, jak jeszcze poprawić tempo czytania? A może dopiero zaczynasz naukę szybkiego czytania? W tym artykule, przedstawię Ci zaskakującą metodę, która pomoże Ci zwiększyć tempo, niezależnie od stopnia zaawansowania!

Czy znasz zasadę jednego procenta?

Jest to genialna zasada, którą stosują najlepsi sportowcy, w tym olimpijczycy. Gdy pozornie osiągnęli już swoje maksimum postanawiają, aby poprawić się tylko o 1 procent. Czy to trudne?

Wyobraź sobie sytuację, gdy ktoś regularnie biega, a jego maksymalny dystans wynosi 10 km metrów. Jednak marzy o tym, aby kiedyś przebiec 15 km metrów. Czy to jest możliwe? Oczywiście!

To całkiem proste, pod jednym warunkiem – że dodatkowe 5 km metrów nie doda do w ciągu jednego dnia. Za pierwszym razem, po przygotowaniu na 10 km, 15 km byłoby zbyt dużo…

Jest jednak wspaniały, niedoceniany przez większość ludzi sposób, aby poprawić swój wynik. Polega na skorzystaniu z reguły 1 procenta. Powyższy sportowiec wyznacza sobie za cel, że każdego dnia pobiegnie o 100 metrów więcej. Czyli za każdym biegiem, poprawia się o 1 procent. Ile czasu potrzebuje, aby przebiec 15 kilometrów? Zaledwie 50 dni!

A gdy dalej będzie stosował się do tej zasady, po 100 dniach pobiegnie dystans o 100% większy, niż poprzednio!

Oczywiście, wszystko w ramach ludzkich możliwości. Gdy jesteś skoczkiem, wiadomo, że nawet po latach nie przeskoczysz pałacu kultury. Jednak ta zasada może poprawić wynik nawet, jeśli ktoś uważa, że już więcej nie może…

Jak zasada jednego procenta ma się do nauki szybkiego czytania?

Jeśli czytasz już z prędkością 600, 900, 1500, czy nawet 3000 snm, czy możesz to poprawić i jeszcze zwiększyć tempo czytania? Naturalnie, że tak! Zastosuj metodę jednego procenta. Obiecaj sobie, że z każdym dniem będziesz czytał o zaledwie jeden procent szybciej, niż obecnie. W ten sposób, po nieco ponad 3 miesiącach, będziesz czytać o 100% szybciej!

Uwaga! Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z szybkim czytaniem i Twoja prędkość to 300-600 snm, wyznacz sobie większy procent. Nawet 5-10 jest tu wskazany. Gdy osoba która czyta normalnie (czyli ok. 200 snm) stosowała by do nauki szybkiego czytania zasadę jednego procenta do codziennej poprawy, marnowałaby czas. Można przecież podwoić tempo 200 snm w 10 minut!

Pozdrawiam,

Marcin Kijak

 

Szybkie-Czytanie.eu – Przez wiedzę do sukcesu!
SzybkieCzytanieBlog.pl – Jedyny taki blog w Polsce!

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *